Sheraton Cascais Suites

Portugalia

Od EUR 600,000

Cascais

Apartament 
ilość pokoi od 79 do 160

Powierzchnia
od 79 do 160 m2

Te fantastyczne apartamenty w nowym hotelu z jedną lub dwiema sypialniami, w pełni obsługiwane, cieszą się bliskością Lizbony i wioski Cascais, z morzem i historycznym Sintrą zaledwie kilka minut drogi. Okolica oferuje wiele atrakcji dla dorosłych i dzieci, od golfa, surfowania, tenisa, jazdy konnej po przyjemny spacer w marinie w Cascais.

APARTAMENTY TURYSTYCZNE NA WŁASNOSĆ

Sheraton Cascais Suites zaczynają się od 600 000 € (1 sypialnia) i 1 000 000 € (2 sypialnie) z oprocentowaniem 5% w ciągu pierwszych pięciu lat lub 3% przez 10 lat, z umową turystyczną na 20 lat, w tym 12 tygodni korzystania z apartamentu przez właściciela w ciągu roku (4 + 8 tygodni). W pełni umeblowane.

Kupując nieruchomość na własność w Sheraton Cascais Suites, stajesz się jej właścicielem. Jednak wchodzisz w obowiązkową umowę najmu na 20 lat, ponieważ są to jednostki komercyjne, podlegające eksploracji turystycznej. W ciągu 20 lat właściciel ma 12 tygodni na spędzenie czasu z rodziną i przyjaciółmi (patrz poniżej), a reszta jest umieszczana w puli wynajmu wraz z innymi właścicielami i wynajmowana w imieniu właściciela. W ciągu pierwszych 5 lat umowy na 20 lat gwarantujemy minimalny zwrot z inwestycji wynoszący 5%, lub alternatywnie 3% przez 10 lat. Oznacza to, że cokolwiek zostanie wygenerowane w ramach puli wynajmu po odjęciu wszystkich kosztów, ale przed opodatkowaniem, jeśli na przykład będzie niższe niż 5%, firma uzupełni i da Ci 5%, jeśli będzie więcej, to dostaniesz więcej. Po 5 lub 10 latach gwarancja przestaje istnieć, a to, co zostanie wygenerowane w puli wynajmu, jest tym, co właściciel otrzyma po kosztach.

Dochód dzielimy codziennie między wszystkich właścicieli, którzy mają swój apartament dostępny każdego dnia do wynajęcia, innymi słowy, którzy nie korzystają z apartamentu. Jednak jeśli właściciel ma swój apartament dostępny w puli wynajmu (nawet jeśli nie zostanie wynajęty), nadal otrzymuje zwrot. Oznacza to, że mniejsza liczba noclegów, które wykorzystasz, może potencjalnie przynieść Ci więcej dochodu.

 

Na przykład, jeśli używasz 4 tygodni rocznie, a ktoś inny używa 12 tygodni, to otrzymają proporcjonalnie mniejszy dochód, w przeciwieństwie do osoby, która korzysta z mniejszej liczby nocy/tygodni. Po upływie 20 lat masz kilka opcji, takich jak:

 

Umowa jest automatycznie odnawiana na kolejny okres.

Możesz odnowić umowę na okres 5 lat.

Wycofujesz się, przestajesz wynajmować i korzystasz z apartamentu przez 52 tygodnie w roku, ale jesteś zobowiązany do opłacania swoich osobistych i wspólnych miesięcznych/rocznych kosztów utrzymania, tj. opłat za kondominium, media, ubezpieczenie itp.

Ponadto, jeśli zdecydujesz się sprzedać, możesz to zrobić w dowolnym czasie podczas lub po upływie 20 lat. Możesz to zrobić prywatnie, za pośrednictwem innego brokera lub nominować nas jako swoich brokerów z normalną prowizją brokerską.

Należy również zauważyć, że w Portugalii nie ma nieruchomości dzierżawnych, wszystkie są nieruchomościami własnymi, a teraz w Portugalii nie ma podatku od spadku, więc Twoja nieruchomość będzie przekazywana z pokolenia na pokolenie, aż zdecydujesz się ją sprzedać.

Więcej informacji poniżej.

Okres użytkowania Sheraton Cascais Suites

Każdego roku właściciel ma prawo do 12 tygodni (4 + 8 tygodni) prywatnego użytkowania apartamentu:

 

Wysoki sezon: Ograniczenie 2 tygodni (lipiec lub sierpień).

Pozostałe tygodnie do wykorzystania w pozostałej części roku.

Z rocznych 12 tygodni użytkowania przez właściciela, 4 tygodnie można zarezerwować w listopadowym oknie rezerwacji na daty na następny rok. Te daty można anulować lub zmienić do 14 dni przed datą przyjazdu. Pozostałe 8 tygodni można zarezerwować w oknie rezerwacji 90 dni przed żądaną datą przyjazdu.

Dochody i wydatki.

Netto dochód jest obliczany jako brutto dochód pomniejszony o wszystkie wydatki, w tym:

 

Wydatki operacyjne

Opłaty za zarządzanie nieruchomością

Fundusz rezerwowy

Ubezpieczenia związane z eksploatacją turystyczną

Opłaty za zarządzanie.

Wszystkie dochody i wydatki są pobierane i opłacane przez firmę zarządzającą.

Firma zarządzająca przygotowuje miesięczne rozliczenia dla programu basenu wynajmu, wraz z szczegółowym podziałem dochodu, wydatków i netto dystrybucji dla poszczególnych osób.

Firma zarządzająca również przygotowuje coroczne audytowane sprawozdania finansowe dla właścicieli jednostek.

Plan płatności:

 

50 000 € depozyt rezerwacyjny

40% wraz z podpisaniem umowy przedwstępnej (odliczając wpłacony depozyt rezerwacyjny)

60% akt notarialny

Jest to elastyczny plan płatności, który możemy dostosować, aby był dla Ciebie jak najbardziej komfortowy.

Inne informacje:

Przy zakupie nieruchomości w Portugalii należy zapłacić podatek od czynności cywilnoprawnych oraz podatek od stwierdzenia faktu. Jest to jednorazowa opłata przy aktach notarialnych.

Podatek od czynności cywilnoprawnych: 6,5% + podatek od stwierdzenia faktu 0,80% = 7,3%