nieruchomości Bułgaria
nieruchomości Egipt
nieruchomości Francja
nieruchomości Portugalia
nieruchomości za granicą
Zyski 10% rocznie przez 2 lata. W kolejnych latach podział zysków 50/50 z hotelem.
Najnowsza inwestycja zamkowa Taymouth Castle Golf and Spa jest jednym z najpiękniejszych wiktoriańskich zamków w Wielkiej Brytanii. Tutaj Krolowa Wiktoria oraz Książę Albert spędzili swoja podroż poślubną. Krolowa opisała zamek i jego otoczenie za jeden z najpiękniejszych i najelegantszych, a otaczające wzgórza jako niesamowicie widowiskowe.
Ogólnodostępne pomieszczenia i hol Barona, królewskie sypialnie oraz pokój chiński zostały zaprojektowane przez najlepszych architektów tamtych czasów. Znajduje się tu wiele klejnotów architektury jak na przykład sekretne drzwi w bibliotece, ręcznie zrobiony kominek z lupka, rzeźbiony sufit warty kilka milionów funtów brytyjskich. Zamek jest jednym z największych klejnotów architektury Wielkiej Brytanii.
Zamek jest położony na pięknym terenie o powierzchni 500 akrów wraz z jego polem golfowym.
Obecnie w sprzedaży jest wschodnie skrzydło istniejącego już zamku. Apartamenty są w trakcie renowacji i ogółem jest 42 apartamentów zamkowych, z czego 11 zostało już sprzedanych. Apartamenty są w cenie GBP 30.000 za udział i zyski będą gwarantowane przez 2 lata na poziomie 10% (jeśli właściciel nie będzie korzystał z apartamentu), po czym nastąpi podział zysków 50/50 każdego roku.
Apartamenty maja pełen tytuł własności "freehold”. Co więcej, cale wschodnie skrzydło ma oddzielny tytuł własności dla większego bezpieczeństwa inwestorów.
Roczne koszty utrzymania na podstawie apartamentu o powierzchni 25m2:
1. Ubezpieczenie £25
2. Podatek katastralny £25
3. Koszty administracyjne prowadzenia firmy Limited By Guarantee Company £100
4. Koszty utrzymania £25/m2 podzielone przez 13 współwłaścicieli np. Apartament numer 32: £25 x 51.9 = £1297.5 / 13 = £99.80 za udział
Całkowity koszt utrzymania roczny na przykładzie tego apartamentu to £250.
W przypadku użytkowania apartamentu właściciel pokryje koszt liczników według zużycia (prąd, gaz i woda), ale w przypadku braku użytkowania apartamentu, koszt liczników będzie pokryty z najmu, wiec właściciel nie będzie pokrywał żadnych dodatkowych kosztów.
W przyszłości północne skrzydło będzie dobudowane gdzie powstanie dodatkowo 50 apartamentów hotelowych oraz Spa.
Udogodnienia
Istniejące pole golfowe zostało zaprojektowane w 1925 przez James Braid, który zaprojektował znane pole Gleneagles które niedawno gościło Ryder Cup wraz z 4-ma restauracjami (w tym jedna wędzarnia) oraz 3-ma dodatkowymi restauracjami które zostaną wybudowane. Spike bar jest już gotowy.
Beda tu również udogodnienia jeździeckie oraz Spa rodzinne oraz Główne Spa które powstanie na terenie zamku i będzie wybudowane nad strumykiem.
Kolejność budowy:
1. Recepcja oraz salony, jak również wschodnie skrzydło.
2. 13 sypialni w zamku głównym oraz pozostałe w skrzydle wschodnim w tym samym czasie
3. Spa rodzinne
4. Skrzydło północne
5. Centrum jeździectwa oraz restauracja-wedzarnia
6. Clubhouse
Nieruchomości za Granicą
Tel: (+48) 22 300 1964 w godzinach 9:00 - 17:00
Tel : (+48) 22 219 9209 po godzinie 17:00 możliwość pozostawienia wiadomości
Tel
UK : (+44) 141 328 7376
Tel UK (24h) : (+44) 78888 47 653
E-mail: biuro@nieruchomoscizagranica.pl