Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X


Pinars de Murada IV i V
Hiszpania
Hiszpania
Gazules del Sol
Hiszpania
Hiszpania
Willa w Sutomore, Bar
Czarnogóra
Czarnogóra
Monastiraki
Cypr
Cypr
Szeregowiec na plazy w Estepona
Hiszpania
Hiszpania
Studio w Miraflores
Hiszpania
Hiszpania
Paradise Gradens -wille
Cypr
Cypr
Francja- proces zakupu nieruchomości:

Francja jest wspaniałym wyborem dla tych którzy planują długoterminową inwestycje w nieruchomości za granica. Francja posiada wspaniale krajobrazy, bogata kulturę, znakomite jedzenie i możliwość zakupu nieruchomości w programie 'leaseback', gdzie odliczany jest podatek VAT po zakupie nieruchomości. Inwestorzy mogą cieszyć się stałymi zyskami z wynajmu nieruchomości, oraz zaoszczędzić około 18-19.6% z ceny kupna nieruchomości po zwrocie podatku!

Krok po kroku przewodnik kupującego we Francji z programem ‘leaseback’:

1. Podpisanie wstępnej umowy rezerwacyjnej bądź wpłacenie depozytu do notariusza, kopie umowy rezerwacyjnej lub potwierdzenie wpłaty należy wysłać do biura nieruchomości.

2. Po zarezerwowaniu nieruchomości należy wypełnić niezbędne dokumenty, zapłacić brakujący depozyt lub podpisać wstępną umowę zależnie od tego która forma została użyta w celu rezerwacji nieruchomości (patrz punkt 1.)

3. Deweloper odeśle jedna kopie umowy rezerwacyjnej podpisaną przez niego wraz z listem ‘SRU’- ‘Solidarité sur le Renouvellement Urbain’-ustawą prawną która upoważnia klienta do odwołania umowy w przeciągu 7 dni od otrzymania listu.

4. Jeśli klient zdecyduje się odwołać zakup nieruchomości, wówczas należy wysłać list rezygnacyjny do dewelopera, powinien on być wysłany pocztą, listem poleconym za potwierdzeniem odbioru. W liście tym należy podać dane konta bankowego na które deweloper przeleje wcześniej wpłacony depozyt.

Jednakże jeśli klient postanowi kontynuować zakup, wówczas dokumenty zostaną przesłane do notariusza zajmującego się przekazaniem nieruchomości.

5. W tym momencie klient musi się zdeklarować w jaki sposób chciałby zapłacić za nieruchomość: gotówką bądź przy użyciu kredytu hipotecznego (zaciągnięty we własnym kraju, bądź we Francji). Jeśli klient zamierza użyć kredyt hipoteczny w celu sfinansowania nieruchomości, wówczas należy wysłać kopie zatwierdzenia kredytu.

6. Po otrzymaniu dokumentów notariusz sporządza akt notarialny i wysyła go listem poleconym za potwierdzeniem odbioru. Akt ten zawiera dokumenty prawne z wyszczególnieniem kosztów które należy pokryć 48 godzin przed jego podpisaniem (płatność gotówką- należy przesłać cala kwotę przelewem na konto notariusza; na kredyt- należy uiścić pierwszą wpłatę, a notariusz zajmie się pobraniem pozostałej kwoty z banku). W akcie tym będą zamieszczone zasady współwłasności nieruchomości oraz zgodnie z prawem Unii Europejskiej sporządzony akt będzie zawierać informacje o wszelkiego rodzaju zagrożeniach naturalnych i technologicznych w pobliżu nieruchomości.

7. Podpisanie aktu notarialnego: klient może zdecydować się przyjechać do Francji i podpisać akt w biurze notarialnym, bądź podpisać go w miejscu swojego zamieszkania i odesłać oryginał podpisanego dokumentu do notariusza we Francji.

8. Po podpisaniu aktu notarialnego, notariusz prześle zaświadczenie o umowie kupna i sprzedaży dla klienta i dewelopera, a pełen akt własności zostanie przesłany w przeciągu od czterech do sześciu miesięcy.

9. Deweloper przęśle plan płatności do czasu zakończenia budowy nieruchomości. Klient będzie informowany o postępach budowy i terminach uiszczenia wpłat (w niektórych przypadkach klient będzie musiał zwrócić się do banku o dokonanie przelewu).

10. Na zakończenie budowy klient otrzyma list z zaproszeniem do odebrania kluczy. Klucze mogą być również odebrane przez osobę reprezentującą klienta. Ostatnia ratę za nieruchomość należy wpłacić 48 godzin przed odebraniem kluczy.

Program 'Leaseback' posiada trzy warianty:

 • Wariant pierwszy to pełen ‘full leaseback’- jest to oferta dla inwestorów którzy chcą czerpać wyłącznie zyski z nieruchomości i nie są zainteresowani użytkiem własnym. W tej opcji klienci otrzymują gwarantowane zyski z najmu, w pełni wyposażoną nieruchomość, nie będą musieli płacić podatku od zysków, oraz otrzymują specjalna kartę ‘Nomad Card’ która umożliwia klienta do korzystania z innych nieruchomości zarządzanych przez dewelopera za oplatą 50 EUR na tydzień, do 35 dni w roku, poza sezonem.
 • Wariant drugi to ‘light leaseback’ jest to opcja dla klienta który szuka nieruchomości na wynajem ale również na użytek własny. W tym przypadku klient może korzystać z nieruchomości aż do 182 dni w roku i zlecić firmie wynajem nieruchomości przez pozostały okres czasu. Nieruchomość będzie wynajmowana od lipca do sierpnia z czego klient będzie otrzymywać gwarantowane zyski z wynajmu, 70% zysków zebranych przez firmę wynajmującą. Istnieje również możliwość pobrania kwoty 90% zysków za 9 lat wynajmu nieruchomości zaraz po ukończeniu budowy. Co więcej, klient otrzyma również specjalną kartę ‘Nomad Card’ tak jak w przypadku ‘pełnego leadeback’
 • Trzeci wariant to ‘light leaseback +’- gdzie nieruchomość jest wynajmowana od pierwszej soboty września do ostatniej soboty czerwca z gwarantowanym zyskiem z najmu o wysokości ok. 1%. Klient może korzystać z nieruchomości przez 10 tygodni w tym okresie, włącznie z 2 tygodniami podczas szkolnych wakacji we Francji. Resztę klient może wybrać dowolnie. Wynajmując nieruchomość przez 4 do 8 tygodni w okresie od lipca do sierpnia, klient może się cieszyć łącznymi zyskami z wynajmu o wysokości aż do 3%. Jak również klient może poprosić firmę wynajmującą o wynajem nieruchomości poza gwarantowanym okresem, uzyskując 70% z zebranych zysków z wynajmu, jednakże te zyski nie są gwarantowane. Jest to opcja dla klientów zainteresowanych wynajmem jak również użytkiem własnym w szczególności podczas wakacji.

Dodatkowe informacje:

 • Opłaty notarialne w przypadku zakupu nieruchomości w programie ‘Leaseback’ wynoszą około 3% wartości nieruchomości kiedy płaci się gotówka, ok. 4.5% jeśli bierze się kredyt hipoteczny na sfinansowanie nieruchomości. Są to dużo niższe ceny w porównaniu do normalnych opłat notarialnych które mieszczą się w granicach 7%-8% wartości nieruchomości.
 • Zwrot podatku na poziomie 18%- 19.6%
 • Gwarantowane zyski z najmu
 • W każdym przypadku inwestycja z możliwością użytku własnego (aż do 5 tygodni, 50 EUR za tydzień z karta ‘Nomad Card’).

Dodatkowe opłaty w przypadku ‘full leaseback’:

 • Podatek gruntowy (taxe foncière)- właściciele nieruchomości są zwolnieni od płacenia podatku przez dwa lata od wybudowania obiektu. Podatek rożni się w zależności od miast oraz powierzchni nieruchomości. Podatek ten szacuje się na wartość około 1,2 miesiąca zysków z najmu nieruchomości
 • Opłaty księgowe od przygotowania deklaracji VAT wynoszą ok. 360 € rocznie
 • Opłaty za współwłasność- w większości przypadkach są płacone przez spółkę zarządzającą wynajmem nieruchomości. Opłaty te szacuje się na około 8€ za m2 rocznie. Należy upewnić się która ze stron, właściciel czy spółka będzie zobowiązana do pokrycia tych opłat
 • W nieruchomościach z udogodnieniami, należy się spodziewać dodatkowych opłat około 20 € / m² / rocznie
 • Ubezpieczenie nieruchomości może wynosić od 42 do 93 € za rok

Dodatkowe opłaty w przypadku ‘light leaseback’ oraz ‘light leaseback +’:

 • Podatek gruntowy tak jak w przypadku ‘full leasback’
 • Podatek katastralny (taxe d'sasiada), kwota zależy od powierzchni nieruchomości. Podatek ten szacuje się na wartość około 1,2 miesiąca zysków z najmu nieruchomości, podobnie jak w przypadku podatku gruntowego
 • Opłaty księgowe od przygotowania deklaracji VAT wynoszą ok. 360 € rocznie
 • Opłaty za współwłasność: wysokość opłat zależy od powierzchni nieruchomości. W większości przypadków opłaty te wynoszą ok. 20 € za m2 rocznie
 • Ubezpieczenie nieruchomości: szacuje się na pomiędzy 100 € a 130 € / za rok (w zależności od powierzchni nieruchomości)
 • Dodatkowe opłaty za użytkowanie nieruchomości: opłaty za wodę i energię elektryczną.